Vairavimo teisių įgyjamas – daugeliui gana svarbus gyvenimo įvykis. Ir ne tik dėl patapimo pilnaverčiu eismo dalyviu ir galbūt senos svajonės įgyvendinimo, bet ir dėl gana aukštos vairavimo kursų kainos, ypač turint omenyje jauną žmogų. Nieko keisto, jog tuomet vairavimo mokyklos pasirinkimas atliekamas tikrai kruopščiai, stengiantis kuo geriau išleisti tam skirtus pinigus ir gauti kokybiškus kursus. Vienas iš mėgiamų rodiklių, norint pasirinkti geriausią vietą mokytis vairuoti, yra vairavimo mokyklų reitingai. Jie remiasi labai paprastu dalyku – kiek procentų tos mokyklos absolventu iš pirmo karto išlaiko vairavimo egzaminus jau Regitroje. Tačiau tai toli gražu ne vienintelis rodiklis, ir tikrai ne toks svarbus, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Natūralu, jog renkantis vairavimo mokykla ar Kaune, ar bet kuriame kitame mieste visų pirma į akis kliūna būtent reitingai. Tačiau derėtų suprasti, kas už jų slepiasi. Taip, aukščiausią reitingą turinčios mokyklos parengia geriausiai egzaminus išlaikančius būsimus vairuotojus. Kita vertus, juk žinoma, kad atvykti laikyti egzamino valstybinę įmonę “Regitra” galima tik gavus savo vairavimo mokyklos pažymėjimą. Ir kai kurios mokyklos daro labai paprastai – jeigu abejoja jūsų pasirengimu valstybiniam egzaminui, jūsų ten tiesiog neišleidžia bei papildomų vairavimo pamokų. O tai, be jokios abejonės, kainuoja papildomai. Vieni kursantai mielai sutinka toliau mokytis ir tobulėti, tuo tarpu kiti yra linkę tiesiog pabandyti laikyti egzaminą ir patirties pasisemti tokiu būdų. Ir būna taip, jog vairavimo mokykla, nepasitikėdama tokiu absolventu ir saugodama savo reitingus, jo į Regitrą tiesiog neleidžia.

Tad šioje vietoje galima gana stipriai apsigauti – jeigu pasirinksite gerų reitingų vairavimo mokyklą, gali tekti susimokėti ir už nemažai papildomų pamokų. O štai žemų reitingų mokyklos paprastai lengva ranka išrašo kursų baigimo pažymėjimą ir leidžia bandyti laimę jau valstybiniame egzamine. Tokios vairavimo mokyklos Kaune irgi egzistuoja, ir jų reitingai dažniausiai žemi, nes išlaikyti egzaminą vos po dešimties vairavimo pamokų – išties sudėtinga. Kita vertus, jos suteikia šansą savo mokiniui. Juk kartais būtent egzamino patirtis, tiek dėl kur kas didesnio streso, tiek dėl kito automobilio, suteikia kur kas geresnį pasiruošimą nei kelios papildomos vairavimo pamokos. Pirmą kartą laikant egzaminą stresas neišvengiamas, o štai bandantieji ne pirmą kartą dažniausiai būna kur kas ramesni. Tai be jokios abejonės turi stiprią įtaką egzamino rezultatui.