Bites motineles

Tuomet, kai minimos bitės, nemaža dalis žmonių pirmiausia pagalvoja apie tai, kad pastarosios gali įgelti, todėl jų reikia vengti ir bijoti. Tačiau puikiai suprantama, kad toks požiūris yra labai neteisingas. Bitės yra vieni iš tų vabzdžių be kurių negalėtume įsivaizduoti mūsų ekosistemos. Tai gamtai gyvybiškai svarbūs vabzdžiai, kurie padaro neįkainojamą darbą, todėl jei šiuo metu domitės, kokia yra Bakfasto biciu motineles kaina, kur būtų tinkamiausia statyti bičių avilius, kaip reikėtų juos prižiūrėti ir ko nevertėtų pamiršti užsiimant bitininkyste, tikėtina, kad jums taip pat bus naudinga sužinoti keletą įdomių detalių apie bites.

Kiekvienoje kolonijoje bitės yra pasiskirsčiusios atlikti skirtingus darbus. Kiekviename avilyje yra bičių motinėlė, bitės darbininkės ir tranai. Kiekviena bitė atlieka labai svarbų vaidmenį avilyje. Kaip bebūtų, vienintelės bitės darbininkės yra tos, kurias mes galime pamatyti ne avilyje.

Įdomu tai, kad tranai atlieka tik apvaisinimo funkciją. Jie neatlieka jokio darbo, kurį savo ruožtu atlieka bitės darbininkės. Jų pagrindinė užduotis – poruotis su bičių motinėle. Kiekviename avilyje sezono metu gyvena keli šimtai tranų. Tuo tarpu, kai ateina žiema ir bitės turi išgyventi, tranai yra išvejami iš avilio.

Kaip žinia, kiekviename avilyje yra tik viena bičių motinėlė arba dar kitaip vadinama bičių karalienė. Todėl jei bičių motinėlė miršta, bitės darbininkės „sukuria“ naują karalienę, pasirinkdamos lervą, kurią maitina specialiu maistu, vadinamu bičių pieneliu. Šis maistas padeda lervai išsivystyti į bičių motinėlę.

Taip pat įdomu paminėti, kad bitės, kurios renka medų, gali skristi apytiksliai 25 km/h greičių, per sekundę savo sparnais suplazdant 200 kartų. Kiekviena bitė turi 170 uoslės receptorių, o tai reiškia, kad jos gali užuosti mums iš pirmo žvilgsnio nejaučiamus kvapus. Tokia puiki uoslė yra skirta bendrauti su aviliu ir atskirti skirtingų rūšių gėles, kuomet ieško maisto. Vidutiniškai bitė darbininkė gyvena tik penkias arba šešias savaites. Per tokį laikotarpį bitė pagamina apytiksliai vieną dvyliktąją arbatinio šaukštelio medaus. Taigi, akivaizdu, kad bitės yra išskirtiniai vabzdžiai.