Sutikite, kad auginant vaikelį reguliariai nutinka įvairių netikėtų situacijų – vaikas gali pakristi, paslysti ar kt. Tai yra tiesiog neišvengiama, tačiau tai tikrai nereiškia, kad reikėtų susitaikyti su tokiomis situacijomis. Visuomet galime sumažinti tokių nelaimingų nutikimų riziką, todėl pirmiausia reikėtų pasidomėti, kokius pasirinkimus turime.

Apsauginiai varteliaiJei auginate savo pirmąjį vaikelį, daugybė dalykų jums yra visiškai nežinomi, nepažinti ir svetimi, todėl suprantama, kad ir pasirenkami sprendimai ne visuomet būna patys efektyviausi. Tačiau tai yra natūralu – su tuo susiduria kiekvieni tėveliai. Todėl stenkitės domėtis vaikų priežiūrą, skaitykite tikslinę literatūrą, lankykitės vaikų auginimo tematikos internetinius portalus, skaitykite šia tema leidžiamus žurnalus ir bendraukite su daugiau praktinės patirties turinčiais tėveliais, užauginusiais ne vieną vaikelį. Tai padės jums kur kas lengviau suprasti, ką vertėtų pasirinkti, o kas nebūtų efektyvu ir produktyvu.

Taip pat galite apsilankyti ir internetinėse vaikams skirtomis prekėmis prekiaujančiose parduotuvėse. Dabartinis vaikų prekių asortimentas yra neįtikėtinai didelis, todėl galite net neabejoti, kad akimirksniu rasite tai, ko ieškote. Pavyzdžiui, jei norite pasirūpinti, kad jūsų vaikelis nenueitų ten, kur yra pavojinga, labai puikiai praverstų apsauginiai varteliai. Tuo tarpu, jei norite savo vaikelį apsaugoti nuo pirštukų susižeidimo, įsigykite stalčiams ir spintelėms pritaikytas apsaugas, kurios neleis jūsų vaikeliui jų atidaryti. Be to, nereikėtų pamiršti ir aštrių kampų apsaugų, kurios taip pat labai praverčia, kai auginame mažamečius vaikus.

Be abejo, svarbu atkreipti dėmesį ir į žaislus, kuriais kasdien žaidžia jūsų vaikas. Ne veltui žaislai yra ženklinami atitinkamais ženkliukais, kuriuose galite matyti nurodytą amžių. Tai reiškia, kad skirtingo amžiaus vaikai turėtų žaisti su skirtingais žaislais. Natūralu, kad mažesniems vaikams nereikėtų duoti smulkių žaislų, kuriuos jie galėtų praryti.

Nereikėtų ignoruoti ir dar vieno svarbaus aspekto. Jei jūsų vaikelis jau vaikšto, tuomet tiesiog būtina nupirkti jo kojytei geriausiai tinkančius batukus, kurie padėtų sutvirtinti pėdutę ir išlaikytų ją stabilioje padėtyje. Tokiu atveju jūsų vaikelis galės saugiai ir patogiai vaikščioti. Be to, sumažės ir kritimų tikimybė.