Dauguma dažų specialistų teigia, kad dažymo sėkmė priklauso nuo dažomo paviršiaus būklės, kokybiškų darbo įrankių parinkimo, kruopštaus paviršiaus paruošimo ir profesionaliai atlikto darbo. Visgi, dažų kainos, tai paskutinis vardiklis, kuris turėtų rūpėti, jeigu norite kokybės ir ilgaamžiškumo. Pradžioje labai svarbu skirti pakankamai dėmesio paviršiaus paruošimui ir dažymo priemonių bei įrankių parinkimui. Kuomet parduotuvėje rinksitės dažus atidžiai skaitykite informaciją, kuri pateikiama ant dažų pakuotės. Joje turėtų būti nurodoma visa Jums būtina informacija: dažų paskirtis, naudojimo būdas, dažymo instrukcijos ir dažų ekologiškumą saugumą patvirtinantys ženklai.

Atkreipkite dėmesį, jog vidaus ir lauko darbams skirtiems dažams yra keliami skirtingi reikalavimai. Dėl to geriausia rinktis ne universalius, o konkrečiam paviršiui pritaikytus dažus. Dažai, skirti išorės darbams, sudėtyje turi biocidų. Dėl šios priežasties dažant vidaus patalpas, jie gali pakenkti sveikatai, o naudojant išorėje, vidaus darbams skirtus dažus, paviršius bus neapsaugotas, dažai greitai nusilups ar nubluks.

Renkantis dažus ypatingą dėmesį skirkite dažų sudėčiai. Pagrindinės vidaus apdailai skirtos dažų rūšys yra dvi: vandeniu ir organiniu skiedikliu skiedžiami dažai. Dažniausiai naudojami vandeniu skiedžiami dažai. Jų privalumai yra nenuginčijami. Vandeniniai dažai greitai džiūsta ir yra beveik bekvapiai, dėl to nudažytoje patalpoje galima iš karto gyventi. Jie yra saugūs naudoti, lengvai nusiplauna nuo odos ir darbo įrankių, o spalvų pasirinkimas itin gausus. Kai kurie vandeniniai dažai yra pritaikyti net ir ypač alergiškiems žmonėms. Taip yra dėl to, kad parduotuvėse daugėja siūlomų dažų, be kenksmingų tiek žmonėms, tiek aplinkai medžiagų. Kuomet yra poreikis, žmonės patys domisi, ieško, vis daugiau dėmesio kreipia į dažų sudėtį, tuomet atsiranda ir pasiūla.